X

ABD Telefon Kodu

ABD Telefon Kodu Kaçtır?

ABD ülke telefon kodu kaçtır?

ABD telefon kodu +1′ dir.

Amerika Birleşik Devletlerinin resmi dili İngilizcedir. Ülkenin nüfusu 318,857,056kişidir. Ülke ovalar, dağlar ve yaylalardan meydana gelmektedir. Tarıma elverişli ovaları vardır. Neredeyse dünyanın en büyük çiftlikleri burada bulunur diyebiliriz. Balıkçılıkta en gelişmiş ülkelerin başında gelmektedir. Avlanan balıkların yarışa gıda yarısı ile balık yağı olarak kullanılmaktadır. Ülkede kara iklimi görülmektedir. Güney kısımda tropikal iklim görülmektedir. Ülkenin güneyi her zaman yağış altındadır.

Ülkede ormanların çok olması sebebiyle ormancılıkta gelişmiştir. Kereste gibi odun ürünleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülke yer altı kaynakları bakımından çok zengindir. Demir, kömür ve petrol ün ülke ekonomisine katkısı büyük ölçüde olmuştur. Ülkede kömür çok fazla olup uzun yıllar yeteceği tahmin edilmekte birlikte elektrik üretiminde de kullanılmaktadır. Suni gübre üretiminde kullanılmak için fosfatta bulunmaktadır.

Ülkede okuma ve yazma bilmeyenlerin sayısı yok denecek kadar azdır. Ülkede birçok okul ve üniversite vardır eğitime çok önem veren bu ülke eğitim verirken bir çok gelişmiş teknolojiyi de kullanmaktadır. Ülkeye ulaşım kolaydır, yolları bakımlı ve asfalttandır.

BöcekBaşı: