Pazar , 20 Ekim 2019
Ana Sayfa / Ülke Plaka Kodları / ABD Uluslararası Plaka Kodu

ABD Uluslararası Plaka Kodu

ABD Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

ABD ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

ABD uluslararası plaka kodu ”USA” dır.

Amerika kendi adını verdiği Amerika Kıtasında bulunmaktadır. Bu kıta Kuzey Amerika Kıtası ve Güney Amerika Kıtası olmak üzere iki kıtadan oluşmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Amerika Kıtasında yer almaktadır. Resmi dil İngilizcedir. Başkenbt Washingthon’dur. Ülkenin siyasi rejimi Başkanlık Sistemidir.

Amerika kıtasının keşfinin ardından oldukça fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. İlginç bir bilgi olarak ekleyelim, patates ilk olarak Amerika kıtasında yetiştirilmiştir. Burdan önce Avrupa’ya ardından da tüm dünyaya yayılmıştır. Doğusu ve Batısı okyanuslarla çevrilidir. Bu okyanuslarda gerçekleşen okyanus akıntıları ülkenin iklimini oldukça etkilemektedir.

13 koloninin İngiltere’ye karşı Bağımsızlık Bildirgesini ilan etmelerinin ardından bağımsızlığına kavuşan Amerika Birleşik Devletleri kurulmuştur. Amerika Birleşik Devleti içerisindeki en önemli akarsu Mississippi Nehri’dir. Bu nehir Amerika’ya adeta hayat vermektedir.

Günümüz teknolojisinin kullanmanın yanında, teknolojiye yön veren bir ülkedir. NASA olarak bilinen Uzay Araştırmaları üssü Amerika Birleşik Devletlerinde bulunmaktadır. Uzay araştırmalarının detaylı bir şekilde gerçekleştirildiği ve daha öncesinde uzayda neler olduğu gibi birçok soruya yanıtlar veren bir merkezdir.

 • İlginizi Çekebilir...

  Andorra Uluslararası Plaka Kodu

  Andorra Uluslararası Plaka Kodu Nedir? Andorra ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir? Andorra uluslararası plaka kodu …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.