X

Afganistan Telefon Kodu

Afganistan Telefon Kodu Kaçtır?

Afganistan ülke telefon kodu kaçtır?

Afganistan telefon kodu +93′ dür.

Afganistan Asya’da bulunan bir kara devletidir. Ülkenin Başkenti Kabil’dir. Resmi dili ise Fransça ve Peştuca’dır. Yaşayanların büyük bir kısmı Müslümandır. Ülkenin nüfusu 31,627,506kişidir. Ülkede yaz ayları uzun ver kurak kış ayları ise soğuk geçmektedir bunun yanı sıra ülkede göl yok denecek kadar azdır göl bakımından fakir bir ülkedir.

Ülkede yer altı kaynakları bulunmaktadır. Altın, gümüş, bakır ve kömür gibi ülke ekonomisine azda olsa katkısı vardır. Av severlerin tatil amaçlı geldiği ülkede çok sayıda yabani hayvan ve av bölgeleri bulunmaktadır. Ülkede tarım ve hayvancılık geçim kaynağıdır. Buğday, mısır arpa gibi tahıl ürünleri ekilir ve çeşit çeşit olan sulama yöntemleriyle sulanır. Hayvancılıkta geçim kaynağıdır çok sayıda koyun yetiştirilir ve bu koyunların derileri ihraç edilerek ekonomiye katlı sağlanır.

Ülkede birçok kabile yaşamaktadır ve her kabilenin kendi kulları vardır. Türk ve Türk Moğol kabilesi uzun zamandır bu topraklarda yaşamakta göçebe hayatı yaşamaktadırlar kabile sunni Müslüman olmaktadır. Aile büyükleri aileye liderlik eden ve yol gösteren kişidir.

BöcekBaşı: