X

Ağrı Alan Kodu Kaçtır?

Ağrı Alan Kodu Kaçtır?

Ağrı Telefon Kodu Kaçtır?

Ağrı alan kodu 472′ dir.

Türkiye’nin Doğru Anadolu Bölgesinde yer alan Ağrı ili, ülkemizin doğu ucunda yer almaktadır. Ağrı dağı ülkemizin en yüksek dağları arasında yer alır. Ağrı dağı yıl içerisinde birçok turisti ağırlar. Ağrı ilini ziyaret edecekseniz, kesinlikle Ağrı dağına uğramalısınız. Muhteşem Ağrı dağı manzarası unutamayacağınız bir güzelliktedir. Ağrı dağının zirvesine doğru ilerledikçe temiz oksijenin keyfini çıkarabilirsiniz. Dünyanın farklı yerlerinden gelen turistlerde bu temiz havanın etkisinde kalmaktadır.

Ağrı ilinde bulunan ve kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisi de İshak Paşa Sarayıdır. Bu sarayın inşası tam 99 yılda tamamlanmıştır. İshak Paşa Sarayı, Osmanlı döneminde oldukça önemli saraylar arasında yer alır. Tarihi dokusu, sizleri o zamanın koşullarına götürecek ve adeta zaman içerisinde yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz. Muhteşem Ağrı manzarasına eşlik ederken, tarihi dokunun içerisinde adeta kaybolacaksınız.

Dünyada oldukça az örneği bulunan Beyaz Bal Ağrı’nın en meşhur yiyecekleri arasındadır. Beyaz bal, arılar tarafından çeşitli bitkilerden toplanan malzemelerin muhteşem bir işçilikle beyaz bala dönüştürülmesini ifa eder.

BöcekBaşı: