Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Almanya Telefon Kodu

Almanya Telefon Kodu

Almanya Telefon Kodu Kaçtır?

Almanya ülke telefon kodu kaçtır?

Almanya telefon kodu +49′ dur.

Almanya Orta Avrupa’da bulunan bir devlettir. Ülkenin nüfusu 80,889,505 kişidir. Başkenti Berlin’dir. Ülkenin ovaları tarıma elverişlidir. Yazları sıcak ve kurak kışları ise soğuk bir hava hakimdir. Ülkenin büyük bir kısmı ormanla kaplı olup ormanlarda yabani hayvan bulunmamaktadır. Ülkede gelen turistler ve yabancı çalışanlar dışında halkın hepsi Almanca konuşmaktadır.

Ülkede eğitim parasız olup eğitime çok önem veren bir toplumdur. Ülkenin ekonomik durumu da çok iyidir. Dünyada en çok ihracat yapan ikinci ülkesidir. Ticaret ülkenin geçim kaynağı ekonomiyi ayakta tutan bir faktör diyebiliriz. Bisiklet turları turistleri ülkeye çeken bir başka noktadır. Ülkede bulunan engebeli dağlar ve bisiklet parkurları bulunmaktadır.

Ülkenin Başkenti olan Berlin de taş evler ve bu evlerin yanı sıra yeşil bir şehirdir. Ülkede sigara ve konfeksiyon üretimi gerçekleştirilmektedir. Şehrin havası da diğer şehirlere göre temizdir. El dokuması ve halıcılıkta bu şehirde yapılmaktadır. Ülkenin en bakımlı ve refah düzeyi yüksek olan başka bir şehri ise Münih tir. Alman birası büyüleyici modern evleri ve bakımlı sokakları ile elit kesimin yaşadığı bir şehirdir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Amerikan Samoa Telefon Kodu

    Amerikan Samoa Telefon Kodu Kaçtır? Amerikan Samoa ülke telefon kodu kaçtır? Amerikan Samoa telefon kodu …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir