Salı , 7 Temmuz 2020
Ana Sayfa / İl Alan Kodları / Amasya Alan Kodu Kaçtır?

Amasya Alan Kodu Kaçtır?

Amasya Alan Kodu Kaçtır?

Amasya Telefon Kodu Kaçtır?

Amasya alan kodu 358′ dir.

Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde yer alan Amasya ili, görülmesi gereken yerler arasında yer alır. Karadeniz’in tertemiz havasını soluyabileceğiniz Amasya İli, Karadeniz bölgesine özgü yapısıyla dikkat çekmektedir. Ormanların geniş yer kapladığı Amasya ilinde, yeşilin her tonunu görebilirsiniz.

Sadece Türkiye değil, aynı zamanda Dünyada meşhur olan Amasya elması, bu ilimize aittir. Yeşil rengi ile karşımıza çıkan Amasya Elması, lezzetli tadıyla tüm dünyanın dikkatini çekmiştir.

Amasya ili aynı zamanda yaylaları ile meşhurdur. Yeşilliklerin tüm yöreye hakim olması, yayla turizmini geliştirmiştir. Turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Amasya yaylaları, yöre halkı tarafından oldukça önem taşır. Yaylaların temiz havası buraya uğrayan insanları yıllar sonra olsa bile yeniden çağıran eşsiz manzarası ile akıllardan hiç çıkmamaktadır.

Ülkemizin önemli akarsularından olan Yeşil ırmak Amasya’ya uğramaktadır. Eşsiz Amasya manzaralarını süsleyerek buranın unutulmaz fotoğraflara konu olmasında oldukça etkilidir. Yeşil ırmak üzerinde yapılan kayık ulaşımı sayesinde keyifli dakikalar yaşayarak unutulmaz anılarınızda yer verebilirsiniz.

 • İlginizi Çekebilir...

  Vodafone Bilinmeyen Numaraları Öğrenme

  Merhaba arkadaşlar bir çok telefon kullanıcısının en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bilinmeyen …

  1 Yorum Var

  1. Amasya’dan birini arayacaktım, alan kodu bir türlü aklıma gelmiyordu sayenizde arayabildim, teşekkürler.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.