Perşembe , 15 Ağustos 2019
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Andorra Telefon Kodu

Andorra Telefon Kodu

Andorra Telefon Kodu Kaçtır?

Andorra ülke telefon kodu kaçtır?

Andorra telefon kodu +376′ dır.

Andorra ülkesinin nüfusu 72,786kişidir. Ülkenin resmi dili Katalancadır. Avrupa ya gelen turistlerin uğramadan gitmediği bir noktasıdır. Alışverişin çok ucuz olması sebebiyle işlek bir ülkedir. Dağlık bölgelerde tarım ve hayvancılık gelişmiştir. Gümrük vergisi kaldırılmış olup ülkeye turist çekmek için yapılan bir uygulama olmuştur.

Kış ayların yağan karla ülkeye gelen misafir sayısı artmış olup yapılan kar pistlerinde karın keyfini çıkarmaları sağlanmıştır. Ülkede hava alanı olmadığı için yolculuk biraz yorucu geçebilir fakat yeşil alanlar sizin yorgunluğunuz alacaktır. Ülkede her bütçeye uygun kalacak pansiyonlar bulunmaktadır. ülkeye gezmek amaçlı gittiğinizde bir araba kiralamak sizin için iyi olacaktır. Şehrin tarihi kiliselerini gezip daha sonrada müzeleri ziyaret edebilirsiniz.

Ülkenin mutfağı çok zengindir balıklar etler her yemeğin içinde kullanılan ürünlerdir. Değişik ürünler kullanılarak yapılan pizzalar halkın vazgeçemeyeceği bir lezzet haline gelmiştir. Ülkede gece hayatı neredeyse yok denecek kadar azdır eğlence mekanları erken saatte kapanırken alkollü kafeler ise geç saatlere kadar açıktır. Halk genellikle sakin ortamlarda yemek yiyip şarap içmeyi tercih etmektedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir