Çarşamba , 16 Ocak 2019
Ana Sayfa » Ülke Telefon Kodları » Angola Telefon Kodu

Angola Telefon Kodu

Angola Telefon Kodu Kaçtır?

Angola ülke telefon kodu kaçtır?

Angola telefon kodu +244′ dür.

Angola ülkesinin nüfusu 24,227,524kişidir. Resmi dili Portekizcedir. Güneybatı Afrika’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin iklimi sıcak ve kuraktır zaman zaman yağış görülmektedir. Ülke yer altı kaynakları bakımından çok zengindir. Petrol, elma, altın ve bakır gibi değerli kaynaklara sahiptir. Ülkede tarıma elverişli toprak bulunmadığından dolayı tarımda çok ilerleyemeyen bir ülkedir.

İthal ettiği ürünler sanayi ve iş makinalarıdır. Ülkenin bir kısmında tropikal iklim hüküm sürmektedir. Bu bölgede yağışlar etkilidir. Bir kısmı ise çöldür bu yüzden tahıl ürünleri de ihraç edilmektedir. Ülkede okuma ve yazma oranı oldukça düşüktür. Ülkede kahve ekonomik açıdan önemli yer tutmaktadır. Kahve üretimi çok yapılmaktadır. Balıkçılık önemli derecede gelişmektedir.

Tropikal ormanlarda yetişen nadir ağaç türleri ve kalın yapıda olan ağaçlar ekonomik açıdan önemli yer tutmaktadır. Gezmek için geldiyseniz ve hafta sonu ise kadınların giydiği ayin kıyafetleriyle dans ettiklerini görmeniz mümkün olabilir. İnanlara göre tanrıya yakın olmak danstan geçmektedir. Ülkede kara yolu önemlidir ve şehrin yer yerine gitmek kolaydır. Limanlar ülke için önemlidir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir