Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Antigua Telefon Kodu

Antigua Telefon Kodu

Antigua Telefon Kodu Kaçtır?

Antigua ülke telefon kodu kaçtır?

Antigua telefon kodu +1268′ dir.

Antigua iki adadan meydana gelmiş bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 81.500 kişidir. St John’s Antigua ülkenin Başkenti ve en büyük şehridir. Ülkenin etrafın sularla kaplı olduğundan balık tutmak ve deniz mahsulleri avlamak çok gelişmiştir. Ülkede dil ve kültür İngilizlere ait diyebiliriz. Bankacılık ve finansman yönünden ülke ileriye gitmiştir bunun yanı sıra turistler ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Ülkede sporla ilgilenenlerin sayısı oldukça fazladır. Kriket ülkenin milli sporu olmuş diyebiliriz. Ülke mutfağında mısır ve patates çok büyük yer tutmaktadır. Ülkenin çoğu Afrika kökenlidir ve siyahidir. Ülkenin geçim kaynağı diğer ülkelerde olduğu gibi tarım ve hayvancılık değil turizmdir. Kendilerine yetecek kadar tarım ürünü üretirler ve ülkede balıkçılık yapılmaktadır.

Ülkede portakal ve mango üretimi çokça yapılmaktadır. Üretilen bu meyve sebzelerin ihracatı ülke ekonomisinde çok az sayıda etkilemektedir. Okul öncesi ve ilkokul ülkede zorunlu olmakla birlikte okuma yazma oranı son zamanlarda yükselmiştir. Ülkede tekstil ürünleri ve beton üretimi yapılmakla birlikte bu ürünlerin ihracatı da yapılmakta olup ülkeye ekonomik katkıda bulunmaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir