Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Plaka Haber / APP Plaka Yasak mı?

APP Plaka Yasak mı?

App plaka nedir? App plakanın açılımı tam olarak Amerikan Pres Plaka demektir. App plaka ülkemizde 2010 yılı sonrasında hızla yayılmaya başlamış durumdadır. Peki insanlar neden app plakayı tercih etmektedir buna gelecek olursak, Şoförler odasının vermiş olduğu plakaların harf ve rakamları daha sade ve renklerinin çabuk silinmesi app plakanın tercih edilmesinin nedenlerindendir. Asıl olarak vatandaşlarımızın app plakayı tercih etmelerinin nedeni ise app plakalarının görünüşünün daha güzel olması, arabaya ayrı bir hava katması, aracın trafikte diğer araçlara göre daha çok ayırt edilmesi gibi sebepler sayabiliriz.

APP plakalar ülkemizde yasak mı?
Araç sürücülerinin en çok merak ettiği konu app plakaların yasak olup olmadığı hususudur. App plakanın yasak olup olmadığı konusuna gelecek olursak app plakalar resmi mühürleri olmadığı için yasal olarak yasaktır. Ancak ülkemizde genel olarak app plakalara trafik polisleri tarafından ceza işlemi pek uygulanmamaktadır ki bu ilden ile değişmektedir. App plakayla ilgili ceza konusuna geldiğimiz zaman ise app plaka kullandığınız için size 66 tl gibi bir rakam ceza yazabilmektedir. App kullanan arkadaşlara tavsiyemiz cezadan öte kesinlikle normal resmi plakanızı kesinlikle aracınızda bulundurmanızdır. Genellikle trafik polisleri ceza yazmasalar dahi orijinal plakanızı soracaklardır.

APP Plakayı nerede yaptırabilirsiniz?
APP plakaları trafikte gördüğümüz zaman bir çok kişi nasıl ve nerede yapıldığını sormaktadırlar bu konuda bizim tavsiyemiz aslında orijinal plakanızı kullanmanız ancak gene de yaptırmak isteyenler büyük şehirlerde reklamcılarda ve oto sanayilerinde bu işi yapan kişilere kolayca ulaşabilirler. Ayrıca APP plaka yapan kişilere internet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

  • İlginizi Çekebilir...

    Yeni Ehliyet Randevu Alma Sistemi

    Yeni ehliyet randevu alma sistemi de artık online ortama taşınmıştır. Randevularınızı alabilmek için Emniyet Genel …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir