X

Araç Ruhsatı Nasıl Alınır?

Araç Ruhsatı Nasıl Alınır?

Araç Ruhsatı Nasıl Alınır? Ruhsatı satın almak için hangi evraklar gerekiyor? Ruhsat için gerekli olan evraklar nelerdir? İşte sizlere bu konularda tüm detaylarıyla bilgiler yani sizlere özel olarak hazırlanan bir ruhsat alma rehberi!
Ruhsat demek arabanızın güvencesi demektir. Ruhsatınız olmadığı zaman eğer bir polis çevirmesine girerseniz bu sizin zor durumda kalmanıza neden olacaktır. Ruhsatınızı daima yanında taşımak zorundasınız zira ruhsatınızı yanınızda taşımadığınız zamanlarda polis çevirmesine girerseniz arabanız veya aracınız direk bağlanacaktır.

Ruhsatınızı satın almak için ilk önce aracınızın noterlik üzerinde sizin üzerine yapılmış bir evrak sahibi olmanız gerekiyor. Bu evrakları noterlikten alıyorsunuz ve daha sonrasında trafik sigortanızı yaptırıyorsunuz. Trafik sigortanızla birlikte ilçe veya il emniyet polis müdürlüğüne gidiyorsunuz yani bir nevi trafik şubeye gidiyorsunuz. Burası genellikle hep kalabalık olur kesinlikle akşam saatlerinde gitmeyin gündüz erkenden gitmeye bakın zira hep kalabalık olacağından size bir türlü sıra gelmeyecektir.

Ruhsat işlemleri için trafik şubeye ödeyeceğiniz tutar 30 ila 50 ₺ arasında bir şey. Bu ücreti ödedikten sonra ruhsatınızı trafik şubeden hızlı bir şekilde alabiliyorsunuz. Ruhsat işlemleri olarak bu kadar işlem yapmanız yeterli yani sabah erkenden kalkıyorsunuz gerekli evraklarınızı hazırlıyorsunuz ve ilinizde bulunan trafik şubeye gidiyorsunuz. İsterseniz gitmeden önce internet üzerinden randevu da alabilirsiniz fakat sizi çok ileri güne atacaktır çünkü dediğimiz gibi aşırı kalabalık ve yoğun olan bir yer.

editorumorg:
Related Post