X

Arjantin Telefon Kodu

Arjantin Telefon Kodu Kaçtır?

Arjantin ülke telefon kodu kaçtır?

Arjantin telefon kodu +54′ dür.

Arjantin Güney Afrika’da yer alan bir ülkedir. Nüfusu 42,980,026kişidir. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır ve Başkenti ise Buenos Aires dir. Ülkede büyük nehir yoktur bunun yanı sıra verimli topraklar bulunmaktadır. Ülkede tropik iklim hakimdir ve ülke çoğu zaman yağış altındadır. Ülkede ormanların çok olmadığı genellikle bozkırların olduğu bir bölümdür. Yağmur alan bölgelerde kalın yaprakları ağaçlar değil dikenli çalılar meydana gelmektedir.

Ülkede yaşayan nüfusun çoğu Avrupa asıllıdır ve halkın büyük kısmı şehirde yaşamaktadır. Yaşayanları çoğu Katolik kilisesine üyedir. Ülkede okuma yazma oranı oldukça fazla olup birçok üniversite bulunmaktadır. Ülkenin ekonomisi tarıma dayalıdır. Ülkede petrolün olması refah düzeyini arttırmıştır. Latin ülkeleri arasında yer alan Arjantin kendine has kültürü ile dikkat çekmektedir.

Futbola olan aşkın hiçbir zaman sona ermeyeceği bir ülke olarak dikkat çekmektedir. Binlerce kişilik dev stadyumlar futbolun keyifle izlendiği ortamlar olmaktadır. Amerika kıtasında yer almasından dolayı ülkemize oldukça uzak bir konumda bulunmaktadır. Komşuları arasında Brezilya gibi latin Amerika ülkeleri yer almaktadır. Ülkemizle arasında oldukça fazla saat farkı vardır.

BöcekBaşı: