X

Arnavutluk Telefon Kodu

Arnavutluk Telefon Kodu Kaçtır?

Arnavutluk ülke telefon kodu kaçtır?

Arnavutluk telefon kodu +355′ dir.

Arnavutluk Güneydoğu Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Resmi dili Arnavutçadır. Ülkenin nüfusu 2,894,475kişidir. Ülke küçük olsa bile değişik iklim türleri görülmektedir. Güneyinde kışlar soğuk ve yağışlı yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. İç kesimlerde nemli iklim görülmektedir. Ekonomi tarım ve hayvancılığa bağlıdır. Mısır, buğday, patates ve meyveler tarım alının da yetişen ürünlerdir. Başlıca ihracat ürünleri ise petrol, tekstil, tütün ve meyveler.

Yaz aylarında gelen turistlerin büyük kısmı bu ülkeye hayran olmaktadır. Yazın serin mavi sularında yüzmenin keyfini çıkartırken yeşil alanlarda ise yürümenin keyfine varmaktadırlar. Su suları yapabilir teknelerle turlara katılabilirsiniz. Ülkenin mutfağı da çok zengindir, Akdeniz ve Balkan esintilerinin bulunduğu mutfak Türk damak zevkine uygunluğuyla bilinmektedir.

Gezip gördüğünüz ülkenin mutfağı da sizin dikkatinizi çekecektir. Türk damak zevkine uygun börekler ve et yemeklerinin ön planda olduğu mutfakta yemeklerle birlikte alkol da tüketilmektedir. Ülkede bira ve şarap büyük miktarda tüketilmekte olup, gece hayatı da canlıdır. Geceleri kulüplerde vakit geçirebilir, gece hayatının tadını çıkartabilirsiniz.

BöcekBaşı: