X

Artvin Alan Kodu Kaçtır?

Artvin Alan Kodu Kaçtır?

Artvin Telefon Kodu Kaçtır?

Artvin alan kodu 466′ dır.

Artvin ili ülkemizin Karadeniz Bölgesine yer almaktadır. Karadeniz’in eşsiz güzelliklere şahitlik eden Artvin ili sıra dağlarıyla büyüleyici bir görüntü sunmaktadır. Yeşilin her tonunun bulunduğu Artvin ilinde ter temiz olan oksijeni ciğerlerinizde hissedebilir yürüyüşler yapabilirsiniz. Yayla evlerinde taze köy ekmeklerinin keyfini çıkarta bilir şehrin kalabalığından uzaklaşıp sakin vakitler geçirebilirsiniz.

Hayvancılık faaliyetlerinin doğal ortamlarda gerçekleştiği, sağlıklı yeşil otların hayvan sağlığı için önemli olduğu geniş alanların sağlıklı hayvan üretimindeki katkısı büyüktür.
Artvin ilinde sıkılmadan vakit geçirebileceğiz Artvin kalesi bulunmaktadır. Turisteler inde ziyaret ettiği bu kale 19.yy da yapılmıştır. Artvin ilinin tarihi köprüleri ve türbelerini ziyaret edebilir türbeler hakkında bilgi alabilir bu anları ölümsüzleştirebilirsiniz.

Artvin ilinin meşhur olan yemekleri arasında karalahana yer almaktadır. Gelen turistlerin dikkatini çeken karalahana yemeği Artvin in temiz havası ve verimli topraklarında yetişmiş olup lezzetini buradan almıştır.

Ülkemizin yurt dışına sınırları olan bir ili olduğundan dolayı insanların günübirlik yurt dışına çıkıp geri gelmesinden dolayı insan hareketliliğinin ve ekonominin oldukça yüksek kapasitede olduğu bir ilimizdir.

BöcekBaşı: