Pazartesi , 8 Mart 2021
Ana Sayfa / Plaka Haber / Avea Arayanı Engelleme Servisi

Avea Arayanı Engelleme Servisi

Avea arayanı engelleme servisi ile istenmediğiniz numaralar tarafından artık çağrı almayacaksınız. İstemediğiniz numaralar sizi rahatsız edemeyecek ve bu sayede telefonunuzu daha rahat kullanmaya devam edeceksiniz. Çağrı engelleme servisi ile istemediğiniz ve rahatsız edildiğiniz numaraları tek bir SMS ile engelleyebileceksiniz ya da sizin belirlemiş olduğunuz ve sadece size ulaşmasını istediğiniz numaraları tek bir SMS ile sağlayabileceksiniz.

Avea Arayanı Engelleme Servisi Kullanımı
Size ulaşmasını istemediğiniz numaralardan bir Avea engellenen listesi oluşturun ve sizi aramasını istemediğiniz numaraları bu listeye ekleyerek servisi kullanmaya başlayın. Engelli listesine eklemiş olduğunuz numaralar, size ulaşmak istedikleri zaman sizin istediğiniz anonslardan birisine denk gelecekler.
• Aradığınız numara şu anda müsait olmadığından çağrı kabul etmemektedir, daha sonra tekrar deneyebilirsiniz.
• Aradığınız numara şu anda çağrı kabul etmemektedir.
• Aradığınız numara şu anda telefonunu cevaplayamıyor.
• Aradığınız numara şu anda telefonunu cevaplayamıyor, daha sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Ya da sadece bir izin verilenler listesi oluşturarak sadece istediğiniz numaralardan çağrı alabilirsiniz.
Avea Arayanı Engelleme Servisi Aktivasyon İşlemleri
Bu servisten faydalanmaya başlamak için “ENGELLE” yazarak “5555”e gönderin. Servis üyeliğiniz başladıktan sonra engellenen listesi oluşturmak için yapmanız gerekenler;
• Engel listesine numara eklemek için: CAGRIENGELLE yazıp arada bir boşluk bırakarak çağrı almak istemediğiniz numarayı yazın ve 5555’e gönderin.
• Engellenen listesinden çıkarmak istediğiniz numara için: “SIL CAGRIENGELLE” yazıp arada bir boşluk bırakarak çıkarmak istediğiniz numarayı seçin ve 5555’e gönderin.
• Yapmış olduğunuz engellenenler listesini kapatmak için “KAPA CAGRIENGELLE” yazıp 5555’e gönderin. Bu sayede engellenenler listeniz kullanım dışı olacaktır.

Avea’nın sunmuş olduğu bu hizmet için engellenenler listesine en fazla 50 numara ekleyebilirsiniz. Bu servis için belirlenen işlem ücreti ise faturalı ve faturasız hatlar için aylık 0,99 TL’dir. Avea arayanı engelleme servisi fiyatlarına KDV ve ÖTV dahildir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Yeni Ehliyet Randevu Alma Sistemi

    Yeni ehliyet randevu alma sistemi de artık online ortama taşınmıştır. Randevularınızı alabilmek için Emniyet Genel …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir