X

Avea Bilinmeyen Numaraları Engelleme

Arayan gizli numaralar yüzünden huzurunuz kaçtıysa ve geceleri rahat uyku uyuyamıyorsanız Avea bilinmeyen numaraları engelleme servisi ile telefonunuzu gizli aramalara kapatabilirsiniz. Günümüzde oldukça yaygın olan telefon kullanımı ve gizli numaralardan arama işlemi çoğu telefon abonesinin canını sıkmaktadır. GSM şirketleri de bu tarz sorunlara önlem alabilmek için çeşitli servisler çıkararak abonelerine rahatlık sağlamaktadır. Avea’nın da Avea gizli numara engelleme servisi sayesinde aboneler hatlarını gizli numaralardan gelen çağrılara kapatıyorlar. Avea’nın sunmuş olduğu bu gizli numara engelleme servisini aktif ettikten sonra gizli numaralardan gelen aramalar telefonunuza yönlendirilmeyecektir. Gizli numaradan sizleri arayan kişilere telesekreter mesajıyla “Aradığınız kişi gizli numaralardan gelen çağrıları kabul etmemektedir” cevabı verilecektir.

Avea Bilinmeyen Numaraları Engelleme Servisi Kullanımı
Bu hizmetten çok yönlü bir şekilde faydalanabilirsiniz. Avea abonelerini düşünerek onlara hem mesaj yoluyla, hem çağrı merkezleri yoluyla hem de internet üzerinden gizli numaraları kapama desteği vermektedir.
• Telefonunuzu gizli numaralardan gelen çağrılara kapatmak için web üzerinden Avea online işlemlere giriş yaptıktan sonra, telefonunuzun bu özelliğini kolaylıkla kapatabilirsiniz.
• Gizli numaraları engelleme işlemlerini Avea WAP üzerinden “Online İşlemler” altında bulunan “Servisler” kısmından “Gizli Numara Engelleme” sekmesi ile yapabilirsiniz.
• Telefonunuzun arama ekranından “*253#” tuşlayarak arama ekranına basmanız yeterli olacaktır. Bu sayede gizli numaralardan gelen aramaları reddedebilir ya da aktif hale getirebilirsiniz.
• Gizli numaraları engellemek için aktivasyon işlemlerinizi “*100#” İşlemler menüsünden aktif hale getirebilirsiniz.

Avea Bilinmeyen Numaraları Engelleme Servisi Ücretleri
Avea bu hizmetleri tüm faturalı ve TL hat kullanan aboneleri için ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu hizmetten faydalanmak için yukarıda belirtilen işlemlerden sadece bir tanesini yapmanız yeterli olacaktır. Avea bilinmeyen numaraları engelleme servisi ile abonelerine daha kaliteli bir telekomünikasyon hizmeti sağlamaktadır.

BöcekBaşı:
Related Post