Perşembe , 24 Ocak 2019
Ana Sayfa » Ülke Telefon Kodları » Avustralya Telefon Kodu

Avustralya Telefon Kodu

Avustralya Telefon Kodu Kaçtır?

Avustralya ülke telefon kodu kaçtır?

Avustralya telefon kodu +61′ dir.

Avustralya ülkesi Güney yarım kürede yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 23,490,736kişidir. Ülkenin Başkenti Canberra dır fakat ülkenin en büyük şehri ise Sydney’dir. Resmi dili İngilizce olan ülke çok büyük bir yüz ölçümüne sahip olup, genellikle ovalar vardır be kıta ülkesidir.

Tropikal iklimin etkisi altında olup, refah düzeyi yüksek bir ülkedir. Ülke yer altı kaynakları bakımından çok zengindir büyük bir miktarda kömür bulunurken bunun yanı sıra, petrol, altın ve bakır önemli kaynaklar arasında yerini almaktadır. Yetersiz nehirler bakımından tarımla çok uğraşılmamakla birlikte ülkeye yetecek kadar ekim yapılmaktadır. Ülkenin verimli toprakları güneydoğu da yer almaktadır.

Ülkenin kurak toprakları yağmur alınca yeşil alana dönüşüp çalılıkları meydana getirmektedir. Ülkede görebileceğiniz birçok hayvan vardır. Kaulo, vanbat ve kanguru dur. Vahşi köpekler hayvancılıkla uğraşan insanları korkusu haline gelmiştir. Papağan en çok rastlanan kuş türüdür. Tilki ve tavşan çoğaldığı için ülke için tehlike arz eden başka bir hayvanlardır. Ülkenin sağlığını tehdit eden tavşanlar virüs yaydığı gerekçesiyle ülkede hoş karşılanmamaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir