Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Avusturya Telefon Kodu

Avusturya Telefon Kodu

Avusturya Telefon Kodu Kaçtır?

Avusturya ülke telefon kodu kaçtır?

Avusturya telefon kodu +43′ dür.

Avusturya’nın başkenti viyanadır bu şehir ülkenin en büyük şehri olma özelliğini de taşımaktadır. Ülkenin nüfusu 8,534,492 kişidir. Para birimi Euro dur. Ülkede birçok göl bulunmaktadır fakat bu göller küçüktür. Yeşil bir alana sahip olan ülkenin yarısı ormanlarla kaplıdır. Ülke geçiş iklimi yaşamaktadır havalar aniden değişebilmektedir.

Ormanlarla kaplı ülkede birçok vahşi hayvan bulunmaktadır. Geyik, karaca ve tiki gibi birçok hayvan bulunmaktadır. Alplerde olan bölgede insanlar yaşamamaktadır ve ülkenin neredeyse hepsi Almanca konuşmaktadır. Katolik kiliseleri hakimdir insanlar buraya üye olmaktadır. Ülkede tiyatroya verilen önem büyüktür. Spor karşılaşmalarının yanı sıra tiyatroya gidenlerin sayısı oldukça fazladır.

Ülkenin ekonomisi sanayi, tarım ve turizme bağlıdır. Tarıma elverişli alanlar az olduğundan modern yöntemlerle çalışılmaktadır. Sanayi bakımından demir ve bakır plastik kadar önemli yer tutmaktadır. Ülkede ormanların çok olması sebebiyle ormancılık da gelişmiş olup, kerestelerin bir kısmı ülkede işlenip geri kalanı başka ülkelere ihraç edilmektedir. Turizm ülkenin gelir kaynağı olmuştur dağları yeşil ovaları hem yaz aylarında hem de kış aylarında tatilcileri kendine çekmektedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir