X

Azor-Mader Adaları Telefon Kodu

Azor-Mader Adaları Telefon Kodu Kaçtır?

Azor-Mader Adaları ülke telefon kodu kaçtır?

Azor-Mader Adaları telefon kodu +351′ dir.

Azor Mader ülkesi takım ada ülkesi olarak bilinmektedir. Okyanusun ortasında yer alan konumundan dolayı ülke içerisinde farklı adalara seyahat etmek gemiler veya tekneler ile gerçekleştirilmektedir. Bulunduğu coğrafi konumdan dolayı ılıman okyanusal iklimin özelliklerini taşıdığı söylenilebilir. Ülke içerisinde yetiştirilen tarım ürünleri yine bu iklimin sınırları içerisinde yetiştirilebilecek olan ürünler olarak dikkat çekmektedir.

Yıl boyunca ılıman bir iklimin etkili olması bu ülkeye yılın farklı dönemlerinde turistlerin ziyaretlerini sürdürmelerine imkan sağlamaktadır. Ülkenin ada ülkesi olmasından dolayı temel geçim kaynağının deniz ve deniz ürünleri olmasını tahmin etmek pek zor değildir. Deniz ürünlerinin ülke içerisinde farklı sunumlarla turistlere sunulması dikkat çekmektedir.

Denizden çıkarılan taşlar, balıklar ve balık türleriyle birlikte diğer deniz canlıları ülke içerisinde satılmaktadır. Turistlerin ilgisini çeken bu durum ülke ekonomisine de katkılar sunmaktadır. Ilıman iklimin etkisiyle hemen hemen her mevsimde balıkçılık faaliyetlerinin sürdürülebilir olması, bulunduğu coğrafi konum itibariyle okyanusun zengin canlı dünyasından faydalanmalarını kolaylaştırmaktadır. Çok kalabalık nüfusa sahip olmaması ülkenin nüfus yoğunluğunun az olmasını sağlamaktadır.

BöcekBaşı: