Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / BAE Telefon Kodu

BAE Telefon Kodu

BAE Telefon Kodu Kaçtır?

BAE ülke telefon kodu kaçtır?

BAE telefon kodu +971′ dir.

Birleşik Arap Emirlikleri Arap yarım adasının güneyinde bulunan bir ülkedir. Resmi dili Arapçadır. Ülkenin nüfusu 9,086,139 kişidir. Ülke kumlarla kaplı diyebiliriz ve yeşil alan yok denecek kadar azdır. Ülkede su sıkıntısı da vardır su ihtiyacı kuyulardan giderilir. Ülkede çıkartılan petrol ihraç amaçlı kullanılmaktadır bu ticaret yolu ekonomiye katkı sağlamaktadır.

Petrolün getirdiği ekonomik düzen ülkenin gelişmesinde büyük bir önem taşımaktadır. Refah düzeyinin artması birçok modern sanayilerin gelişmesi petrole bağlıdır. Ülkede tarım alanı çok az olduğu için ülkede yaşayan insanların az bir kısmı tarımla uğraşmaktadır ve yetişen buğday ve mısır ülkeye yetmektedir. İhracatı yapılmamaktadır bununla birlikte suluma yöntemleri geliştirilmeye çalışarak toprak verimli hale gelmeye çalışılmaktadır.

Ülkede konuşan dil Arapçadır ve eğitimde Arapça verilmektedir. Fakat bazı kesimlerde İngilizcede konuşulmaktadır. Müslüman bir ülkedir ancak yaşayan insanların bir kısmı Hıristiyan dır. İnci ve hurma ülke ekonomisine katkıda bulunan bir diğer zenginliktir. Ülke bu kaynakları bakımından oldukça zengindir. Suyun olmaması sebebiyle tarım az yapılmakta olup yer altı zenginlikleri ülkeyi ayakta tutmaktadır

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir