Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Bahreyn Telefon Kodu

Bahreyn Telefon Kodu

Bahreyn Telefon Kodu Kaçtır?

Bahreyn ülke telefon kodu kaçtır?

Bahreyn telefon kodu +973′ dür.

Bahreyn Basra Körfezinde yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 1,361,930 kişidir. Resmi dili Arapçadır. Adaların birleşmesiyle oluşan bir ülkedir. Ülkede bulunan petrol ülkenin gelişmesine ve refah düzeyinin artmasına sebep olmuştur. Ülkede yetişen hurma ve inci ekonomiye katkı sağlamış olup hızla gelişmesinde önemli rol oynamıştır.

Körfezde bulunan tek Arap ülkesi olma özelliğini taşımaktadır. İngilizce ve Fransızcada konuşulan dillerdir. Ülken yazları çok sıcak kışları ise ılıman geçer kış aylarında çok fazla soğuk olmaz hava yumuşaktır. Ülkede sanayiler de gelişmektedir. Ülke turizm açısından da gelir elde etmektedir. Gelen turistlerin serin sularında yüzdüğü ve keyifli vakit geçirdiği ülkeler arasındadır.

Büyük alışveriş merkezlerinde vakit geçirebilirsiniz bunun yanı sıra büyük gökdelenler de dikkatinizi çekecektir. Ülkede bulunan müze hem dış görünüşü hem de içinde bulunan eserleri bakımından gelenlerin dikkatini çekmektedir. Dünyanın en büyük camii si olan Fatih Cami en büyük ibadet yerlerindendir gelen Müslümanların dikkatini çeken bir alandır. Kur’an Evi görülmesi değer yerlerden sadece bir tanesidir. Müslüman olan ülke İslami değerlere önem vermektedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir