Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Barbados Telefon Kodu

Barbados Telefon Kodu

Barbados Telefon Kodu Kaçtır?

Barbados ülke telefon kodu kaçtır?

Barbados telefon kodu +1246′ dır.

Barbados bir ada ülkesidir. Ülkenin nüfusu 283,380 kişidir. Başkenti Bridgetown dur. Resmi dili İngilizce ve Kreol dilidir. Yaşayan insanların büyük bir kısmı Hristiyan’dır. Ülkenin geneli düzdür ve engebeli değildir. Ülkede ırmak yoktur bunun sebebi ise yağan yağmuru toprağın hemen çekmesidir. Tropikal iklime sahip olan ülke çok fazla yağış almaktadır.

Tropikal ormanların bir kısmı şeker kamışı ekimi için kullanıldığından dolayı tropikal ormanlar etkisi kaybetmiş olup bir kısım büyük yaprakları ormanlar bulunmaktadır. Tropikal ormanlarda bulunan hayvanların çoğu bu ormanda da bulunmakta olup ekim yapılmış alanlara zarar vermektedir. Ada ülkesi olduğundan dolayı etrafındaki sularda birçok balık türü yaşamaktadır. Yunus balığı, çaça balığı ve kefal balığı gibi balık türüne rastlamak mümkündür.

Ülkede yaşayan insanların neredeyse hepsi zencidir ve kiliseye bağlıdır. Nüfusu çok yoğun olan ülkeler arasındadır. Ülkenin ekonomisi şekere ve turizme bağlıdır gelen turistlerin ülkede geçirdiği zaman ekonomiye olumlu yönden yansımaktadır. Tarımda şeker kamışı üretimi yapıldığından dolayı ihraç edilen şeker büyük miktarlarda olup ekonomiyi ayakta tutan başka bir etkendir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir