Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Batı Samoa Telefon Kodu

Batı Samoa Telefon Kodu

Batı Samoa Telefon Kodu Kaçtır?

Batı Samoa ülke telefon kodu kaçtır?

Batı Samoa telefon kodu +685′ dir.

Batı Samoa ülkesinin nüfusu 165.000 kişidir. Ülkenin Başkenti ise Apia dir. Ülkenin konuştuğu ve resmi dili Samoaca ve İngilizcedir. Ülke mercan kayalıklarla çevrili olup bir yanar dağ üstüne kuruludur. Ülkede kızıl toprakların bulunması tarıma elverişli alanların olması sebep olmuştur bunun yanı sıra lavlarla kaplı olduğu için tarım alanı sınırlıdır.

Ülkede tropikal iklim hüküm sürmektedir. Ülke belli dönemlerde çok fazla yağışa maruz kalmaktadır ve diğer ülkelerin aksine bu ülkede çok fazla doğal afet görülmemektedir. Sürekli yağan yağmurun etkisinde olan ormanlar tropikal ormanlara dönüşmüş olup, geniş yapraklı ağaçlar oluşmuştur. Lavların etkili olduğu yerlerde çalılıklar vardır ve ormanın içinde kakao, şeker kamışı, muz ve ekmek ağacı yetiştirilmektedir.

Denizlerle çevrili olması yaşayan halk için önemli besin kaynağı olan balığında çok olmasına sebep olmuştur. Balıkçılık gelişmiştir. Yabani hayvanların bulunmadığı ülkede az sayıda kuş türü bulunmaktadır. Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Tropikal ormanın bulunmasını avantaja çeviren ülke keresteleri işleye bilmek için son zamanda fabrika kurmuştur ve sanayinin gelişmesi için adım atmıştır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir