X

Bayburt Alan Kodu Kaçtır?

Bayburt Alan Kodu Kaçtır?

Bayburt Telefon Kodu Kaçtır?

Bayburt alan kodu 458′ dir.

Bayburt ili ülkemizin Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan bir ildir. Ormanların geniş yer kapladığı alanlarda arıcılık faaliyetleri yoğun olarak gerçekleştirilmektedir. Burada üretilen bal Dünyaca meşhurdur.

Bayburt ili içerisindeki akar sular üzerinde rafting sporu yapılması bölge içerisinden ve bölge dışarısından yerli ve yabancı bir çok insanı ziyaret için davet eder özellik taşımaktadır. Bayburt üniversitesi Bayburt ilinin gelişiminde büyük bir etkiye sahiptir. Üniversite öğrencileri eşsiz orman manzaraları karşısında kendilerini şanslı hisseden ve manzaradan aldıkları ilhamla derslerindeki başarılarını arttıran özelliktedir.

Bayburt ilini temsi eden ve Bayburt mutfağının kendine has meşhur yemeği olan Tel Helvası lezzetiyle hem şehir içinden hem de şehir içinden gelen ziyaretçilerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Helva’nın tel yapısı ile yeni bir görünüm kazanması muhteşem bir lezzetle buluşarak Tel Helva’yı Türk mutfağına kazandırmıştır.

Bayburt ilinin içerisinde bulunan ormanlarda hafta sonlarında aileler keyifli yürüyüşler, piknikler, voleybol maçları gibi etkinlikler düzenleyerek unutulmaz anlar yaşamaktadır.

BöcekBaşı:
Related Post