Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Belize Telefon Kodu

Belize Telefon Kodu

Belize Telefon Kodu Kaçtır?

Belize ülke telefon kodu kaçtır?

Belize telefon kodu +501′ dir.

Orta Amerika’da yer alan bir ülkedir. Başkenti Belmopandur. Resmi dili İngilizcedir fakat ülkede genellikle Kreol dilin konuşmaktadırlar. Ülkenin etrafı sularla kaplı olduğu için su sporları ve balıkçılık gelişmiştir bunun yanı sıra tropikal iklime sahip olan ülkenin yarısı ormanlarla kaplıdır. İç kesimlerinde ise bataklık vardır.

Ülkenin ekonomisinin büyük bir kısmı tarıma dayalıdır. Ülkede yetişen şeker kamışı ekonomiye büyük ölçüde katkı sağlarken bu büyük ormanlarda yetişen sağlam yapıda olan kerestelerde ticaret amaçlı kullanılmaktadır. Deniz mahsulleri, muz ve şeker pekmezi ihraç edilen başka ürünlerdir. Yaşayan halk içinde pirinç, mısır ve fasulye ekilmektedir.

Ülkenin gezilecek yerleri de oldukça fazladır. Tarihi yerler ve kristal mağaralar ilk sırada yerleri almaktadır. Fakat ülkede sıtma ve sara hastalığı çok görüldüğünden buna karşı önlem alarak gitmeniz tavsiye edilmektedir ve gece hayatı canlı olduğu kadar dışarı çıkmak tehlikelidir ülkede şiddet suç oranı oldukça fazladır. Yankesicilerle kalabalık yerlerde bile karşılaşabilirsiniz. Hırsızlık oranı da oldukça fazladır paranız ve kıymetli eşyanızı iyi saklamanız gerekebilir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir