X

Benin Telefon Kodu

Benin Telefon Kodu Kaçtır?

Benin ülke telefon kodu kaçtır?

Benin telefon kodu +229′ dur.

Benin Batı Afrika’ da yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 7milyon kişidir. Resmi dili Fransızcadır. Ülkede tropikal iklim hakimdir. Yaşayan halkın çoğu tarımla uğraşmaktadır. Hurma, muz, patates ve tütün gibi birçok tarım ürününü üreterek satmaktadır. Ülkede üretilen yağ hurması ekonomiyi ayakta tutan etkendir diyebiliriz.

Ülkede petrol bulunmuş fakat sanayi olmadığı için işlenememektedir. Kümes hayvancı besleyerek ihracatını yapmaktadır. Balıkçılık yaygındır ve iç kısımlarda çok miktarda hindistan cevizi bulunmaktadır. Yer altı kaynakları bakımından fakir bir ülkedir. Ülkeye gelen ürünlerin çoğu Fransa dan gelmektedir. Ülkede gece dışarı çıkmak tehlikelidir.

Ülkenin bulunduğu coğrafi konum itibariyle tropikal iklim ve ekvatoral iklimin izlerini taşıdığını söylemek mümkündür. Hemen hemen her mevsim yağış alan ülke de ormanlar geniş bir alan kaplamaktadır. Farklı ülkelerle sınırlarının bulunması, ülkenin birçok ülke siyasi gelişmeler içerisinde olmasını sağlamıştır. Her mevsimin ılıman olması burada yetiştirilen tarım ürünlerinin iklime uygun özellikte olması yöresel tarım ürünlerini ön plana çıkarmaktadır. Ülkeye uğrayanlar ülke kültürüne özgün yemekler ile karşılaşmaktadır.

BöcekBaşı: