X

Bermuda Telefon Kodu

Bermuda Telefon Kodu Kaçtır?

Bermuda ülke telefon kodu kaçtır?

Bermuda telefon kodu +1441′ dir.

Bermuda Amerika Kıtasında yer almaktadır. Yüz ölçümü olarak bakıldığında adalar takımından oluşan ülke gelişmektedir. Bulunduğu konum itibariyle ılıman iklimin etkili olması ülkenin hem bitki örtüsünü hem de yaşayışını etkilemektedir. Ilıman ve yağışlı iklim ılıman okyanusal iklimin izlerini taşır. Yılın belirli dönemlerinde şiddetli yağışların görülmesi bu iklim için oldukça normal olan bir durumdur.

Ortalama sıcaklık değerlerine bakılınca yaz mevsimi ile kış mevsimi arasında çok fazla farkın olduğu söylenemez. Yaklaşık olarak 10 derece fark bulunması oldukça yüksek sıcaklıkların yaşandığının bir ispatı niteliğindedir. Kış mevsiminde 20 derece olan sıcaklıklar yaz aylarında 30 derece civarına kadar ulaşabilmektedir. Bu özelliğinden dolayı her mevsim turistlerin uğradığı ada ülkesi olma özelliği kazanmıştır.

Turizmin ülke bütçesine olan katkısından dolayı kişi başına düşen para miktarı her geçen gün giderek artmaktadır. Bermuda Doları ülkenin para birimidir. Turizmin yükselen bir değer olarak görüldüğü ülke de yıl içerisinde neredeyse her mevsim turistlerin uğrak mekanı olma özelliği göstermektedir. Bu durumun yaşanmasında ada ülkesi olması ve yıl içerisinde sıcaklıkların çok düşük olmaması önemli etkenler arasında yer almaktadır.

BöcekBaşı: