Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Beyaz Rusya Telefon Kodu

Beyaz Rusya Telefon Kodu

Beyaz Rusya Telefon Kodu Kaçtır?

Beyaz Rusya ülke telefon kodu kaçtır?

Beyaz Rusya telefon kodu +375′ dir.

Beyaz Rusya’nın konuştuğu resmi dili Belarusça, Rusça dır. Ülkede inanılan din Hrıstiyanlık tır. Başkenti Misnk tir. Ülkenin kışları soğuk yazları ise sıcak ve nemli geçmektedir. Ülkenin Başkenti olan Misnk yemyeşil bir alan olmakla birlikte ve birçok heykelin koşu yollarının bulunduğu çok modern bir şehirdir. Şehirdeki rengarenk müzede dikkatinizi çekecektir.

Brest ülkenin batısında kalan bir şehirdir. Bu şehir birçok nehir in birleştiği bir noktada yerini almaktadır. Ülkenin tarihini merak ediyorsanız bu şehirde bulunan ve aynı ismi taşıyan Brest kalesini ziyaret edebilirsiniz. Kültür ve sanata çok ilgili bir halktır. Sergilere katılım çok yoğun olup, yabancı sanatçıların düzenlediği sergilere ilgi daha yoğun olmaktadır.

Ülkeye gelen turistlerin ekonomiye büyük katkısı vardır. Eğlenceli bisiklet turları yaparken akarsularda raftingin keyfini çıkartabilirsiniz. Ülkede bulunan birçok kasabayı ziyaret edebilir ülkenin tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Av severlerinde uğrak noktası olan bu ülkede birçok yabani hayvanları ve kuş türlerini avlayabilir, kamplar kurabilirsiniz. Dans gruplarına katılabilir, sanata önem veren toplumla iç içe dakikalar geçirebilirsiniz.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir