X

Bilecik Alan Kodu Kaçtır?

Bilecik Alan Kodu Kaçtır?

Bilecik Telefon Kodu Kaçtır?

Bilecik alan kodu 228′ dir.

Bilecik ili Marmara bölgesinde yer alan bir ildir. Bilecik ili Türkiye’nin dört tarafında da toprakları bulunan tek ildir. İnsanlara sorulduğunda kimisi Marmara bölgesinde derken kimisi Karadeniz Bölgesinde olduğunu söyleyebilir.

Bilecik iline geldiğinizde şenliklere katılabilir güzel vakit geçirebilirsiniz. Bilecik iline gelenler sıkılmadan şehri gezebilirler. Osmanlı döneminden kalma hamamlar, türbeler, camii leri ziyaret edebilir. Bilecik ilinde yaylara kamp kurup aktivitelere katılabilirsiniz. Kamp kurduğunuz geniş düzlüklerde piknik yapabilir, futbol oynayabilir, her yıl düzenlenen konserlere katılabilir eğlenebilirsiniz.

Eğer hız ve araba tutkunuz varsa Bilecik tamda size göre bir ildir. Oto safari yapabilir şehir deki kalabalık, trafik den uzaklaşarak yaylar da istediğiniz gibi oto safari yapabilirsiniz. Av tutkunuz varsa Yaban Domuzu Avına katılabilirsiniz. Bütün bölgeyi kapsayan bir il olduğu için zengin bir mutfağa sahiptir.

Bilecik ilinde genellikle halkın çoğu makarna, kuskus, tarhana, erişte gibi yiyecekleri kendileri hazırlar. Ovmaç çorbası, kuskus pilavı meşhur yemeklerin ilk sırasında yer alır.

BöcekBaşı: