Perşembe , 17 Eylül 2020
Ana Sayfa / İl Alan Kodları / Bitlis Alan Kodu Kaçtır?

Bitlis Alan Kodu Kaçtır?

Bitlis Alan Kodu Kaçtır?

Bitlis Telefon Kodu Kaçtır?

Bitlis alan kodu 434′ dür.

Bitlis ili ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Bitlis ilinin en dikkat çeken şehirler arasında olmasının sebebi Nemrut Dağının oldukça yüksek olmasıdır. Eğer zirvesine kadar tırmanırsanız bulutların üzerine çıkabilirsiniz. Nemrut dağı eteklerinde temiz havayı içinize çekerken yüksek düzlüklerde otlanan kuzuları izlemeye bayılacaksınız.

Kış mevsiminde yüksek miktarda kar yağdığından dolayı ulaşımda aksamalar meydana gelebilmektedir buna rağmen beyaz örtünün doğayla buluşması görsel bir şölen oluşturmaktadır. Bitlis ilinde müzeleri ve tarihi yerleri gezerken karın altında kartpostallara konu olabilecek fotoğraflar çekebilir zevkli dakikaları ölümsüzleştirebilirsiniz.

Evlerin dışında bulunan tandır fırınlarında pişirilen ekmeklerin lezzetleri burada bir başkadır. Van gölüne kıyısı olmasından dolayı Van gölüne yakın kesimlerinde muhteşem manzaraların olduğu yerlerde cafe lerin bulunması sizin için bir avantaj olup Van gölünden taze tutulan balıkların tadına bakarak göl manzarasını izleyebilirsiniz. Van gölünün içerisinde bulunan soda miktarı Van gölünü diğer göllerden ayıran büyük bir özelliğe sahiptir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Vodafone Bilinmeyen Numaraları Öğrenme

    Merhaba arkadaşlar bir çok telefon kullanıcısının en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bilinmeyen …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir