X

Bolivya Telefon Kodu

Bolivya Telefon Kodu Kaçtır?

Bolivya ülke telefon kodu kaçtır?

Bolivya telefon kodu +591′ dir.

Bolivya Güney Amerika’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 10,561,887 kişidir. Başkenti Sucre dir. Ülkenin karma bir ekonomisi vardır sanayi ve ticarete bağlı bir ekonomiye sahiptir. Ülkede yer altı kaynaklarının bulmasına rağmen çok fakir bir ülkedir. Nedeni ise devletin yeteri kaynakları olmaması ve yabancı yatırımcıların ülkeye gelmemesidir.

Güney Amerika’da bulunan ikinci büyük petrol yatağı bu ülkededir. Son zamanlarda işlenmeye başlayan petrol sayesinde ülkede yavaş yavaş gelişmeye başlamıştır. Ülkenin tarım da yetiştirdiği soya fasulyesi ve baklagilleri ihraç ederek ekonomiye katkı sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra orman ürünleri ve çinkoda ihraç edilmektedir. Tropik iklime sahip olan ülkenin yüksek yerleri çok soğuk alçak yerleri ise çok sıcaktır. Yaşayan halkın büyük bir kısmı Roman Katoligi’dir.

Ülkenin mutfağında ise et yemekleri ön planda olup, patates de çok tüketilen bir tarım ürünüdür. Bolca baharat kullanılan yemekleri Meksikalılar tarafından tercih edilmelidir. Ülke güvenlik konusunda şüphelidir yalnız ziyaret eden kadınların tacize uğradığı görülmüş olup, hırsızlıkta oldukça fazla rastlanan vakalar arasındadır.

BöcekBaşı: