X

Bolu Alan Kodu Kaçtır?

Bolu Alan Kodu Kaçtır?

Bolu Telefon Kodu Kaçtır?

Bolu alan kodu 374′ dür.

Bolu ili Ülkemizin Doğu Karadeniz Bölgesinde yer almaktadır. Bolu iline geldiğinizde sizi yeşilin her tonunu içinde bulunduran bi ova karsılar. Kış aylarında yağan kar ise sizi adeta büyüler. Bolu ilçesinde bulunan Abant Gölünde kayıkla gezinti yapabilir güzel vakit geçirebilirsiniz. Abant gölünde suyun sesini dinlerken sizi güzel yeşilin her tonu olan büyük bir vadi karşılayacaktır.

Bolu iline geldiğiniz de ziyaret etmek için camii leride gezebilirsiniz. Bazı Camii lerin iç kısımları özenle el işçiliğe sahiptir. Kiliseleri ve türbeleri eski yapıtlar arasındadır. Uğramanız gereken bir yer daha han ve hamamlardır. Eski mimari dokusunu kaybetmeyen yapıtlardır. Hediyelik eşyalarda işe el işleriyle yapılan oyalar, bebekler kaval yapımı, iğne oymacılığı önde gelmektedir.

Bolu ilin de Geleneksel yemekler arasında kabak hoşafı başta gelmektedir. Aynı zamanda uğut tatlısı da vardır. Gelenlerin hayran kaldığı bir diğer yemek ise Kabaklı gözlemedir. Bolu ilin in ovalarında ter temiz havayı ciğerlerinizde hissedebilirsiniz.

BöcekBaşı: