X

Bosna Hersek Telefon Kodu

Bosna Hersek Telefon Kodu Kaçtır?

Bosna Hersek ülke telefon kodu kaçtır?

Bosna Hersek telefon kodu +387′ dir.

Bosna Hersek Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Ülkenin resmi dili Boşnakça,Hırvatça,Sırpçadır. Ülkede yaşayan insanların yarısı Müslüman yarısı is Hristiyandır. Ülkede Akdeniz iklimi görülmektedir. Ülkede bulunan yüksek dağlara yağan kar sayesinde kış aylarında gelen turistlerin ekonomik açıdan ülkeye katkısı büyük olmuştur.

Ülkenin yarısı ormanlarla kaplı olup, verimli topraklar bulunmaktadır. Otlakların bulunması hayvancılığın gelişmesine neden olmuştur. Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa bağlıdır. Mısır, buğday ve arpa yetiştirilen tahıl ürünleri arasında yerini almaktadır. Ülkenin kuzeyinde erik ve üzüm yetiştirilmektedir. Yetiştirilen bu ürünler erik rakı yapımında üzüm ise şarap yapmak için kullanılmaktadır. Yapılan rakı ve şarap ihraç edilerek ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Küçükbaş hayvancılık ve balıkçılık ülkede gelişen bir diğer geçim kaynağıdır.

Ülkenin neredeyse yarısı orman olduğu için ormancılıkta gelişmiştir. Yer altı kaynakları bakımından da zengin olan ülkede kömür, bakır ve gümüş büyük miktarda bulunmaktadır. Kaynaklar arasında kömür önemli yer tutmaktadır. Ülkeyi ziyaret amaçlı gittiğinizde yemek konuşunda sıkıntı çekmeyeceksinizdir. Boşnak böreği, et ve soğanın kavrulması sonucunda oluşan etli yemek Ülkemizin lezzetlerine benzemektedir.

BöcekBaşı: