X

Botsvana Telefon Kodu

Botsvana Telefon Kodu Kaçtır?

Botsvana ülke telefon kodu kaçtır?

Botsvana telefon kodu +267′ dir.

Bostvana ülkesinin Başkenti Gaborone dir. Ülkede konuşulan resmi dil İngilizcedir. Yaklaşık 2 milyon kişi yaşamaktadır. Ülkenin neredeyse tamamı yüksek kesimde ve yayladır. Ülke sıcak ve kurak bir iklime sahiptir. Bitki örtüsü yok diyebileceğimiz bir ülkedir fakat yer altı kaynakları bakımından oldukça zengindir.

Ülkede dikenli çalılara rastlamak mümkündür. Zürafa, aslan, leopar ve yılan ülkede bunlar gibi bir çok yabani hayvan vardır. Yer altı kaynakları ise zengindir. Bakır, kömür ve altın fazlaca vardır. Halın geçim kaynağı avcılık ve hayvancılıktır. Ülkede az sayıda Asyalı yaşamaktadır. Yaşam kalitesi düşük olan bir ülkedir. Okuma yazma oranı kadınlara fazladır ülkenin resmi dili İngilizce olmasına rağmen yaşayan halk kendi kabile dillerini konuşur. Evleri sazdan yapılmış olup refah düzeyi düşük bir ülkedir.

Ülke ekonomisi et ve et ürünlerini ihraç ederek ayakta durmaktadır. Tarıma elverişli toprakların olmaması nedeniyle ülkede tarım yapılmamaktadır. İnsanların geçim kaynağı hayvancılık olmuştur. Madenlerin işlenmemesi nedeniyle sanayi gelişmemiş olurken, son zamanlarda işlenmeye başlamıştır. Turizm için gelen insanların çoğu ormanlarda safari yapmak için ülkeyi tercih etmektedirler.

BöcekBaşı: