X

Brezilya Telefon Kodu

Brezilya Telefon Kodu Kaçtır?

Brezilya ülke telefon kodu kaçtır?

Brezilya telefon kodu +55′ dir.

Brezilya Güney Amerika’da yer alan bir ülkedir. Başkenti Brasilia olan ülkenin konuştuğu resmi dil ise Portekizcedir. Futbol ve samba denince akla gelen ilk ülke brezilya olmuştur. Ülkede tropik ilkim hüküm sürmektedir. Geneli sıcak olan ülkenin yüksek kesimleri soğuktur. Amazon Ormanlarının bir kısmı bu ülkede bulunmaktadır.

Amazon Ormanlarında birçok yaprakları dökülmeyen ve geniş yapraklı bitki türüne rastlayabilirsiniz. Yılın belirli günlerinde yapılan festivaller halkın bir arada barış içinde yaşadığını simgeler gibidir. Ülkede yaşayan halkın büyük bir kısmı tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Asya dışında en büyük pirinç üretimi bu ülkede yapılmaktadır. Hayvancılıkta ise büyükbaş hayvan yetiştirilmektedir. Gelişen sanayide suni gübre üretimi de yapılmaktadır. Dünyanın en büyük kahve üreticisi Brezilyada bulunmaktadır.

Ülke yer altı kaynakları bakımından çok zengin olmaktadır. Bunun yanı sıra Rusya’dan sonra en büyük demir üreticisidir. Ülkede yaşayan insanların refah düzeyi iç kısımda olmaları şartıyla yüksek diyebiliriz. Bunun yanı sıra kömür, bakır ve altında yer altı zenginliklerine dahildir. Petrolünde ülkeye getirisi oldukça fazladır.

BöcekBaşı: