Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / British Virgin Adaları Telefon Kodu

British Virgin Adaları Telefon Kodu

British Virgin Adaları Telefon Kodu Kaçtır?

British Virgin Adaları ülke telefon kodu kaçtır?

British Virgin Adaları telefon kodu +1284′ dür.

British Virgin Adaları adeta cennetten bir köşe diyebiliriz. Karayipler de yer alan bu adaların adı pek duyulmasa da geri planda kalmış olsa da çok adil bir ülkedir. Resmi dili İngilizcedir. Ülkenin mahkemesi çok iyi olup kısa zamanda sonuç vermektedir. Güneşi ve serin suları ile tatilcilerin uğrak noktası olmuştur.

Ülkenin başkenti olan Road Town büyük bir ada olup ülkenin merkezi diyebiliriz. Konaklayacak oteller, huzur içinde yüzebileceğiniz deniz resmen şehri sarmış biçimdedir. Ülkenin yeşil olması doğa yürüyüşleri yapmanıza da imkân sağlamaktadır. Ülkenin gelir kaynağı turizmdir diyebiliriz. Denizin olması belirli dönemlerde avlanmayı da getirmiş olup, balıkçılıkta ülkede gelişmiştir. Ülkede balık mahsulleri ön planda olup gece hayatı da canlıdır. Yemeklerin yanında içkinizi yudumlayacağınız elit mekânlarda bulunmaktadır.

Ülkenin kendine özgü yemeklerde kullandığı baharatlar vardır. Bu baharatları çarşıda kolaylıkla bulabilir hediyelik eşya almak için de ülkenin simgesi olan ada biblolarını alabilirsiniz. Gelen turistlerin beğendiği baharatları alıp ülkelerine götürdükleri de söylenmektedir. Ülke eylül ayında çok yağış almaktadır kurak dönemde tatil yapmak isterseniz yaz aylarını tercih edebilirisiniz.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir