Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Bruney Telefon Kodu

Bruney Telefon Kodu

Bruney Telefon Kodu Kaçtır?

Bruney ülke telefon kodu kaçtır?

Bruney telefon kodu +673′ dür.

Bruney Güneydoğu Asya’da bulunan bir ülkedir. Ülkenin resmi dili Malaysia Dili ve İngilizcedir. Yaşayan insanların büyük kısmı Müslümandır. Ülke ekvator bölgesine yakınlığıyla bilinir ve bu nedenle çok yoğun yağmur almaktadır. Ülke çok yağmur aldığı için gür ve çok ormanları vardır. Bu ormanlarda yaprak dökmeyen ağaçlar ve birçok bitki türünü görmeniz mümkündür.

Yer altı kaynakları bakımından çok zengin olan ülkede doğal gaz ve petrol bulunmaktadır. Bu nedenle ülkenin ekonomisi iyi durumdadır. Ülke tarım yönünden çok gelişmemiş olup, pirinç üretimi yapılmaktadır. Balıkçılıkta çok gelişmiştir. Ülke petrol konusunda oldukça gelişmiş bir ülkedir ülke kendi petrolünü kendi işleyip satmaktadır. Petrol ülkenin gelir seviyesini çok gelişmiştir.

Ülkede üretilen tarım ürünleri ülkeye yetecek kadar yapılmalıdır ve dış ülkelere gönderilmemelidir. Genellikle makine, sanayi ve tekstil gibi ürünler ülkeye gelmektedir. Bunun yanı sıra ormanlarda bulunan ağaçlarla değerlendirilip ihraç edilmektedir. Ülkenin kara yolu gelişmemiş olup, petrolün bulunduğu bakımlı yollar bulunmaktadır. ülkeye ulaşım akarsularla yapılmakta olup, hava yolu içinde hava alanı bulunmaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir