Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Bulgaristan Telefon Kodu

Bulgaristan Telefon Kodu

Bulgaristan Telefon Kodu Kaçtır?

Bulgaristan ülke telefon kodu kaçtır?

Bulgaristan telefon kodu +359′ dur.

Bulgaristan Güneydoğu Avrupa’da bulunan bir devlettir. Ülkenin Başkenti Sofya’dır. Resmi dili Bulgarcadır. Ülkenin nüfusu yaklaşık 7 milyondur. Ülke Türkiye gibi dört mevsimi yaşayan Karadeniz’e kıyısı olan bir ülkedir. Ülkenin verimli topraklarında buğday, mısır ve tütün üretilmektedir. Ülke dağlar ve ormanlar bakımından çok zengin olup, ormanlarda çeşit, çeşit bitkileri görmeniz mümkündür.

Yer altı kaynakları bakımından iyi bir seviyede olan ülkede bakır, demir ve kömür bulunmaktadır. Balkanların en yüksek tepesinde altın ve çinko gibi kaynaklar bulunmaktadır. Ülkenin iklimi ılıman olup az miktarda yağış almaktadır. Buda tarım alanları için yetmemiş olup, modern suluma yöntemleri geliştirilmiştir. Diğer balkan ülkelerine göre okuma ve yazma oranı ülkede fazladır.

Ülke tütün üretimini ihraç etmek için yapmaktadır. İthal olarak aldığı ürünler ise sanayi malzemesi ve tarım için gerekli olan ürünlerdir. Ormanlar kerestecilik için kullanılmaktadır. Yaz aylarında ülkeye gelen turistlerin çoğu ormanların güzelliğine de büyülenmişlerdir. Ülkede yaşayan insanların çoğu Hıristiyan olup Alevi bir kesimde bulunmaktadır. Ülkede ulaşımda gelişmiştir demir yolları ve kara yolları oldukça bakımlıdır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir