Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Burma Telefon Kodu

Burma Telefon Kodu

Burma Telefon Kodu Kaçtır?

Burma ülke telefon kodu kaçtır?

Burma telefon kodu +95′ dir.

Burma Güneydoğu Asya’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 53,437,159 kişidir. Engebeli dağlar ve yüksek yaylaları olan bir ülkedir. Ülkede muson iklimi hüküm sürmektedir. Ülkenin kuzey kesimlerine nispeten daha kurak ve soğuk geçmektedir. Ülkede büyük yapraklı ağaçlar ve birçok yabani hayvan bulunmaktadır. Aslan, çıta, leopar ve maymun bulunan hayvanlardan sadece bir kaçıdır.

Yer altı kaynakları bakımından çok zengin bir ülkedir. Petrol, bakır ve gümüş gibi değerli kaynaklara sahip olan ülke, denizlerinde çeşitli balıkları vardır. Refah seviyeleri oldukça düşük olan Burma da yaşayan halkın evleri de iyi durumda olmayıp, bambudan yapılmış evlerde yaşamaktadırlar. Muson yağmurlarının oluşturduğu sellerden korunmak için evlerini kazıklar üzerine yapmışlardır.

Okuma ve yazma oranı yüksek olmasına rağmen kültür bakımından zayıf kalmış bir ülkedir. Ülke eğitim ve sağlık açısından geri kalmıştır. Ülkede bir üniversite bulunmakta olup hastanelerdeki ekipmanlar da yetersiz olmuştur. Ülkenin ekonomisi tarıma dayalıdır temel tahıl ürünü pirinç olup tarımdan sonra sanayi gelmektedir. Tropikal ormanda ise kauçuk ve kereste üretimi ekonomiye katkı sağlamaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir