X

Bursa Alan Kodu Kaçtır?

Bursa Alan Kodu Kaçtır?

Bursa Telefon Kodu Kaçtır?

Bursa alan kodu 224′ dür.

Bursa ili ülkemizin Marmara Bölgesinde yer almaktadır. İstanbul a yakınlığıyla bilinen bursa ilinde ulaşım kolaydır. İstanbul a gitmek isteyenler deniz yolu ile yani feribotla da ulaşım sağlayabilir. İstanbul a ulaşım kolaydır.
Ekonomik açıdan ülkemize katkısı çok fazla olan bursa ilinde tekstil, fabrikaları ve otomotiv parçaları üreten fabrikalar vardır. Bursa ili tekstil fabrikaları olarak ülkemizde gelişmiş bir şehirdir. Ev hanımlarının iş hayatına atılmasında büyük katsı olan tekstil fabrikalarında kadınlarda faaliyet göstermektedir. İpek böceği üretimi yapılarak saf ipek üretilmektedir.

Okullar açısından da çok zengin olan bursa ilinde çok fazla üniversite vardır. Uludağ Üniversitesi, Okan üniversitesi, Bilgi üniversitesi gibi daha birçok Üniversite bulunmaktadır. Öğrenci şehri de denilebilir. Öğrencilerin şehre katkısı çok büyüktür. Bursa ilinde orta ve ilk olmak üzere birçok eğitim kurumu bulunmaktadır.

Uludağ kayak merkezinde kayak yapabilir, teleferik binebilir bursa yı kuş bakışı görebilirsiniz. Kayak yaparken yorulduğunuzda dinlenebileceğiniz tesisler acıktığınızda meşhur İnegöl köftesi yiyebileceğiniz cafeler mevcuttur.

BöcekBaşı: