X

Burundı Telefon Kodu

Burundı Telefon Kodu Kaçtır?

Burundı ülke telefon kodu kaçtır?

Burundı telefon kodu +257′ dir.

Burundi ülkesi Afrika’da bulunan bir ülkedir. Ülkenin başkenti Bujumburu dir. Resmi dili Fransızca dır. Ekvatora yakın olan ülkede tropikal iklim görülmese de yer yer değişiklikler olmaktadır. Gündüz ve gece arasında sıcaklık fark çok büyüktür. Deniz sınırı olamadığı için balıkçılık gibi bir sektör yoktur. Ülkenin ekonomisi tarıma dayalıdır. Hayvancılıkta yetiştirilen sığırlar tarımda kullanılmalıdır. Tarım hala ilkel yöntemlerle yapılmalıdır. Tarım alanlarının artması vahşi hayvan türünün azalmasına yardımcı olmaktadır.

Ekonomiyi ayakta tutan ihracat kahve ihracatıdır. Neredeyse ihracatın tamamı kahveden yanadır. Kahveden yanı sıra pamuk, tütün ve kalaydır. Aldığı ürünler ise yakıt, tekstil ve gıda ürünleridir. Ülkenin mutfağı da oldukça lezzetlidir. Gittiğinizde denemeniz için önerilen yemek kori soslu şiş kebaptır. Tatlı olarak meyve tercih eden halk şerbetli tatlılara ilgi duymamaktadır.

Ülkede bankaların ATM’si bulunmadığından yanınızda nakit taşımalısınız. Ülkede yaşlı nüfusa büyük ölçüde saygı duyulmaktadır bu nedenle karşılaştığınız yaşlılara her yerde öncelik tanımalısınız. Ülkede bazı dönemlerde karışıklıklar çıkmaktadır. Gittiğiniz zaman ülke hakkındaki haberleri okumanız iyi olacaktır.

BöcekBaşı: