X

Butan Telefon Kodu

Butan Telefon Kodu Kaçtır?

Butan ülke telefon kodu kaçtır?

Butan telefon kodu +975′ dir.

Butan Güney Asya’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin tahmini nüfusu 765,000 kişidir. Ülkede çok fazla dağ ve akarsu bulunmaktadır. Yağmurun çok yağması sebebiyle akarsular çoktur ve gür ormanlar bulunmaktadır. Ülkenin iklimi karışıktır kuzeyinde tropikal iklim görülmektedir. Yüksek dağarda her zaman kar vardır. Gür ormanlarda geniş yapraklı ağaçlar ve birçok yabani hayvan bulunmaktadır.

Yer altı kaynaklarında ise demir ve kömür yatakları bulunmaktadır. Ülkenin sanayisi yeterli olmadığından dolayı çıkartılan kömür ve demir henüz işlenmemiştir. Ülkenin yoğun nüfusu akarsuların olduğu bölgede yaşamaktadır. Şehirde yaşayan insanların evleri büyük ağaç gövdelerini oymuş ya da ağaç ve çamurdan yapılma evlerde yaşamaktadırlar. Ülkede apartmanda yaşayan yok denecek kadar azdır.

Ülkede okuma ve yazma oranı oldukça düşüktür. Eğitim için Hindistan ve İngiltere’ye gidilmektedir. Ülkenin ekonomisi tarıma dayalıdır. Akarsuların yakınlarında tarıma elverişli araziler çok olmaktadır ve tarım buralarda yapılmaktadır. Pirinç, buğday ve portakal oldukça fazla yetiştirilmektedir. Ormanların gür ve sağlam odunların olması ülke için avantaj olmuştur. Ülkede odunculukta geçim kaynağıdır.

BöcekBaşı: