Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Cebelitarık Telefon Kodu

Cebelitarık Telefon Kodu

Cebelitarık Telefon Kodu Kaçtır?

Cebelitarık ülke telefon kodu kaçtır?

Cebelitarık telefon kodu +350′ dir.

Cebelitarık Avrupa Kıtasında yer almaktadır. Konum itibariyle İspanya’nın güney kıyılarında yer ülke İngiltere’ye bağlıdır. Kıyı ülkesi olarak dikkat çeken Cebelitarık ülkesi, kendisi ile aynı ismi taşıyan bir başkente sahiptir. Avrupa kıtasında yer alan küçük bir ülke olma özelliğini gösteren bu devlet İspanya’nın güney sahillerinde sanki İspanya’ya bağlı gibi görünse de aslında bağlı değildir. Dış siyasetinde İngiltere büyük rol oynamaktadır.

İspanya’da olduğu gibi Cebelitarık’ta da Akdeniz iklimine benzeyen bir iklim görülmektedir. Kış aylarının ılıman ve yağışlı olduğu bu iklimde yaz aylarında sıcaklıklar en yüksek dereceye ulaşmaktadır. Karasal iklim gibi sert bir iklim yerine daha yumuşak ve ılımın iklimin yaşanması yetiştirilen tarım ürünlerinin Akdeniz iklimi ile benzer olmasına imkan sağlamaktadır.

Farklı din ve farklı ırklardan insanların yaşadığı bu küçük ülke konum itibariyle oldukça önemli bir noktada bulunmaktadır. Avrupa’nın güneyinde bulunması ülkemize de çok uzak olmayan bir konumda yer almasını sağlamaktadır. İngilizce ve İspanyolca ile birlikte farklı dillerin kullanıldığı bir ülke olması dikkat çeken özelliklerinden sadece birisidir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir