X

Çek Cumhuriyeti Telefon Kodu

Çek Cumhuriyeti Telefon Kodu Kaçtır?

Çek Cumhuriyeti ülke telefon kodu kaçtır?

Çek Cumhuriyeti telefon kodu +420′ dir.

Çek Cumhuriyeti Orta Avrupa’da bulunan bir devlettir. Ülkenin ikimi ılıman karasal iklimdir. Yazları sıcak değil aksine yağışlı geçmektedir. Kışları ise soğuktur. Ülkenin hemen hemen yarısı ormanlarla kaplıdır. Ülkede çok yabani hayvan yasamaz yaban domuzu ve yabani keçi hariç. Ülkede okuma ve yazma bilenlerin sayısı oldukça fazladır. Yok denecek kadar azdır.

Ülkenin ekonomisi genel olarak sanayiye dayalıdır. Tarım ve hayvancılık da geçim kaynağıdır. Tarım da üretilen tahıl ürünleri buğday, mısır ve arpadır. Hayvancılıkta ise küçükbaş hayvan yetiştirilmektedir. Ormanların olması ülke için avantaj olmuştur. Gelişen ormancılık ülkeye yettiği gibi ihraç da edilmektedir. Maden ürünleri az olduğu için ülke dışardan almak zorunda kalmıştır.

Demir ürünlerini ithal alan ülke dünyadaki önemli çelik üreticisidir. Ülkenin ihraç malları tekstil, iplik ve kumaştır. Ülkeye ziyaret ettiğinizde yemek konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Et yemeklerinin ön planda oluğu bir mutfağa sahiptir. Yemeklerle birlikte çek birası ikram edilmektedir. Ülkenin yolları bakımsız ve trafik ışıklarının az olması kazalara neden olmaktadır. Araba kiralamak yerine toplu taşımayı kullanmanız tavsiye edilirken, toplu taşıma araçlarında ise önemli eşyalarınıza dikkat etmeniz önerilmektedir. Yan kesicilik olayları fazladır.

BöcekBaşı: