X

Cibuti Telefon Kodu

Cibuti Telefon Kodu Kaçtır?

Cibuti ülke telefon kodu kaçtır?

Cibuti telefon kodu +253′ dür.

Cibuti Doğu Afrika’da yer alan bir ülkedir. Ülkede yaşayan halkın büyük kısmı Müslümandır. Resmi dili Fransızca ve Arapçadır. Başkenti ülkeyle aynı adı taşıyan şehri Cibuti dir. Ülkenin büyük kısmı lav parçaları ve çöllerle kaplı olup, volkanik bir bölgedir. Ülkede küçük küçük tuz gölleri bulunmaktadır.

Cibuti için dünyanın en sıcak ve kurak ülkesidir diyebiliriz. Senenin bazı aylarında yağışlar olur ve ülke azda olsa serinler. Geneli çöl olan ülkede seyrek ağaçlar görülebilir. İç kesimlerde dikenli çalılıklar görülebiliriz. Ülke tarım yönünden fakirdir. Suların olmamasından dolayı ve ülkenin bir kısmı çöl olduğu için ekim alanları yok denecek kadar azdır.

Ülkede yaşayan göçebe halkın yaptığı hayvancılık ekonomiye katkı olmaktadır. Et ve hayvan postları gelir kaynağı olmuştur. Etlerin konserve yapılması ve konserve yoluyla ihracı mümkündür. Yetiştirilen hayvanlar koyun, deve ve keçidir. Ülkenin kıyılarında balıkçılık yapılmakta olup, et ürünleri gibi balıklarla konserve olup ihraç edilmektedir. Ülkede tuz kaynakları bulunurken yaşayan halka yetecek kadar üretim yapılır dış ülkelere ihraç edilmez.

BöcekBaşı: