X

Çin Telefon Kodu

Çin Telefon Kodu Kaçtır?

Çin ülke telefon kodu kaçtır?

Çin telefon kodu +86′ dır.

Çin Güney Doğu Asya’da yer alan bir ülkedir. Ülke yüz ölçümü ve konumu bakımından en büyük ülkeler arasında ilk sıralarda yerini almıştır. Başkenti Pekin olan ülkenin Resmi dili ise Çincedir. Nüfus olarak dünyanın 4/1ini meydana getirmektedir. Yaklaşık 1.5 milyon nüfusa sahip olması ülke içinde nüfus sayımı yapılmasını zorlaştırmaktadır.

Askeri ve teknik güç anlamıyla dünyanın önde giden ülkeleri arasında yerini almaktadır. Ucuz iş gücü sayesinde dünyanın farklı noktalarına ihracat yaparak ekonomisini geliştirmektedir. Ülkenin iklimini bulunduğu konum itibari ile muson iklimi hüküm sürmektedir. Çin tarihinin eski zamanlarından beri ayakta duran bir Devlet olduğundan dolayı köklü bir kültüre sahip olmuştur.

Kendine ait alfabesi, giyim tarzları ve yaşayışları diğer kültürlerden oldukça farklıdır. Asya kıtasının güney kesimini kaplayan yüz ölçümü sayesinde ülkenin farklı bölgelerinde farklı yer şekillerinin görülmesi mümkündür. Kullandığımız ürünlerin çoğunda Çin imzası bulunduğu bilinen gerçekler arasında yer almaktadır. Ülkede nüfus çoğunluğu yüzünden ailelerin çocuk yapması kısıtlanmış ve bu durum koruma altına alınmış olup, belirli sayıda çocuk sahibi olmalarına müsaade edilmektedir.

BöcekBaşı: