X

Cook Adası Telefon Kodu

Cook Adası Telefon Kodu Kaçtır?

Cook Adası ülke telefon kodu kaçtır?

Cook Adası telefon kodu +682′ dir.

Cook Adası Yeni Zelanda ya bağlı bir adadır. Başkenti Avarua’dır. Yaklaşık olarak 15 takım adadan oluşan bu ülke hemen hemen her mevsim turistlerin uğradığı ülkeler arasında yer almaktadır. Cook adalarında bulunan volkanik dağlar turistlerin merak ettiği mekanlar arasında yer almaktadır. Her yıl binlerce turistin memnuniyetle ayrıldığı bir ülke olması gelecek sene yeniden uğrama hevesini canlandırmaktadır.

Dış işlerinde Yeni Zelenda’nın yönlendirmeleri ile faaliyetlerde bulunan bu ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 25bin kişi civarındadır. Adalar ülkesi olması dikkat çekici bir özelliği olurken nüfusunun oldukça az olması yine dikkat edilen noktalar arasında yer almaktadır.

Turizmin oldukça önemli olduğu takım adalarda turistlere yönelik bir çok konaklama ve rehberlik hizmeti sunulmaktadır. Ülkenin ekonomisini ayakta tutan turizm burada gereken değeri oldukça fazla görmektedir. Gelen turistlere gösterilen kibar karşılamalar ve ikramlar ülkenin can damarı olan turizmin gelişmesine sunulan katkılar arasında yer almaktadır. Küçük bir ülke olmasına rağmen adını turizme verdiği değerle duyurması dikkatleri üzerine çeken gelişmeler arasında yer almaktadır.

BöcekBaşı: