Perşembe , 5 Aralık 2019
Ana Sayfa / İl Alan Kodları / Çorum Alan Kodu Kaçtır?

Çorum Alan Kodu Kaçtır?

Çorum Alan Kodu Kaçtır?

Çorum Telefon Kodu Kaçtır?

Çorum alan kodu 364′ dür.

Çorum ili Ülkemizin Karadeniz Bölgesinin Orta Karadeniz Bölgesine yer almaktadır. Çorum ilinde toprak verimli olduğu için Leblebisi meşhurdur. Leblebi çeşitlerinin oldukça çok olduğu çorum ilinde gelen misafirler gelemeyen yakınlarını hediyelik olarak meşhur Çorum leblebisi götürürler.

Çorum ili geçmişten günümüze tarihi izlerde taşımaktadır. Camiiler, kiliseler gibi birçok tarihi alan vardır. Çorum ilinin bir diğer vazgeçilmezleri arasında Kanyon gelmektedir bir giriş ve bir çıkıştan oluşan bu muhteşem kanyon rafting yapabilir, sandala kısa gezintilere çıkabilirsiniz.

Çorum iline yaylalarını gezmek ve konaklamak içinde gelebilirsiniz. Çorum ilinin en yüksek dağlarının yamaçlarına yapılan evlerde Karadeniz in ter temiz havasını soluyabilir piknikler yapabilir akar suları izleyebilirsiniz. Cennetten bir köşe çorum un yaylalarında şehrin kalabalığından uzak sakin bir tatil yapabilirsiniz.

Çorum iline geldiğinizde tatmanız gereken et severlerin vazgeçilmezi olan Çorum İskilip Dolması ve ardından tatlı olarak muhteşem bir lezzete sahip olan Çorum Baklavasını denemelisiniz.

 • İlginizi Çekebilir...

  Vodafone Bilinmeyen Numaraları Öğrenme

  Merhaba arkadaşlar bir çok telefon kullanıcısının en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bilinmeyen …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.