Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Danimarka Telefon Kodu

Danimarka Telefon Kodu

Danimarka Telefon Kodu Kaçtır?

Danimarka ülke telefon kodu kaçtır?

Danimarka telefon kodu +45′ dir.

Danimarka Kuzey Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Ülkenin başkenti Kopenhag dır. Ülkenin etrafı denizlerle kaplı olup tek kara sınırı olarak Almanya ülkesi vardır. Düz bir ülke olduğu için engebeli dağlar ve alanlar yoktur. Ülkenin doğusunda vadiler ve göller bulunmaktadır. Batısında ise göl gibi akarsular yoktur çöl diyebiliriz.

Ülkede deniz olduğu için nemli bir havaya sahiptir. Kış aylarında soğuk geçen bu ülke ekim aylarında gelen yağışla, havası biraz yumuşamaktadır. Ülkenin az bir kısmı ormanlarla kaplıdır ve yitirilen ağaçlar için, ormanların çoğalması için ülkede önemli çalışmalar yürütülmektedir. Norveç ladini ve meşe gibi ağaçlar çok miktarda bulunmaktadır.

Ülkenin verimli toprakları oldukça fazla olup, tarım ürünleri oldukça fazla miktarda üretilmektedir. Buğday, patates ve arpa üretimi yapılmaktadır. Tarımın yanı sıra hayvancılıkta geçim kaynağıdır sığır ve kümes hayvanları da fazla yetiştirilmekte olup ülkenin ekonomisine katkı sağlamaktadır. Ülkeye yapacağınız gezi yaz aylarında olursa soğuktan etkilenmemiş olursunuz. Meşhur yemekleri arasında sandviç çeşitleri başta gelmektedir. Somon balığı ve ekmek ülkede en bilinmiş yiyecektir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir