X

Denizli Alan Kodu Kaçtır?

Denizli Alan Kodu Kaçtır?

Denizli Telefon Kodu Kaçtır?

Denizli alan kodu 258′ dir.

Denizli ili Ülkemizin Ege Bölgesinde yer almaktadır. Tekstil yönünde gelişmiş olan bu şehir bayanlarında iş hayatına katılmasında büyük katkı sağlamış olup Ülkemizin ekonomisine de katkı sağlamaktadır. Denizli ilinin kendisiyle bütünleşmiş bir diğer meşhur unsuru iste Horoz’u dur.

Denizli ili ekonomik açıdan iyi durumda olan şehirlerarasında gelir ticaret yaygındır ve Üniversite öğrencilerinin de çok olduğu Denizli ilinin büyümesi ve kalkınması açısından Üniversitenin katkısı olmuştur. Yerli ve yabancı turistleri çeken Denizli ilinde özellikle yaz aylarında tatil için gelenler oldukça çoktur.

Denizli şehrine tatil için gelenler deniz ve güneşin keyfini çıkartırken bir yandan da Pamukkale travertenlerini ziyaret ederek sıkılmadan vakit geçirebilirler. Travertenlerin kültür mirası olarak da Denizli ilinin önemli yerleri arasında gelir birçok yerli ve yabancı turist Pamukkale travertenlerini yıl içerisinde ziyarete gelir.

Her ilin olduğu gibi Denizli ilinin de kendine özgü meşhur yemeği vardır. Çoput Aşı bu meşhur yemeklerin arasında gelir. Et ve pilav sevenlerin vazgeçilmezi olan Çoput Aşını denemenizi tavsiye ederiz.

BöcekBaşı: